- Startsida
- Kök
- Kökstextil
- Dukar
- Bordsduk Apel 140x250cm ICA
Bordsduk Apel 140x250cm ICA
Varumärke
Produktinformation
Miljömärkning: Oeko-Tex
| Material | 100% bomull |
| Storlek/Mått | 140x250cm |
| Tvättemperatur | 40°C fintvätt |
| Tvättråd | Tvättas med liknande färger |
| Kan krympa med | 5-7 % |
| Strykning | 3 prickar max 200°C |
| Torktumling | Nej |
| Kemtvätt | Nej |
| Klorblekning | Nej |
Övrig information
Kontaktinformation ICA Sverige AB Box 4075, 169 04 Solna, Sverige Kundkontakt: 020-83 33 33 eller ICA.se