- Startsida
- Kök
- Kökstextil
- Grillvantar & Grytlappar
- Grytlapp Apel 23x23cm ICA
Grytlapp Apel 23x23cm ICA
Varumärke
Produktinformation
Miljömärkning: Oeko-Tex CE-märkning: Ja
| Material | Överdrag 100% bomull, fyllning 100% polyester |
| Storlek/Mått | 23x23cm |
| Tvättemperatur | 40°C |
| Tvättråd | Tvättas med liknande färger, sträckes efter tvätt |
| Kan krympa med | 5-7 % |
| Strykning | 3 prickar max 200°C |
| Torktumling | Nej |
| Kemtvätt | Nej |
| Klorblekning | Nej |
Övrig information
Kontaktinformation ICA Sverige AB Box 4075, 169 04 Solna, Sverige Kundkontakt: 020-83 33 33 eller ICA.se