- Startsida
- Hem & Inredning
- Belysning
- Utomhusbelysning
- Ljusslingor utomhus
- Ljusslinga 100 LED amber Konstsmide
Ljusslinga 100 LED amber Konstsmide
Varumärke
Produktinformation
| Produktmodell | 3897-800 |
| Färg | Svart |
| Effekt | 1,8 Watt |
| Spänning | 4,5 V |
| Timer | Nej |
| För utomhusbruk | Ja |
| Antal lampor | 100 st |
| Avstånd mellan lamporna | 10 cm |
| Ljusfärg | Amber |
| Ljuskälla/ljuskällor ingår | Ja |
| Ljuskällans totallängd | 14.9 m |
| Längd anslutningssladd | 5 m |
| Information om elavfall | Vid köp av elartikel finns möjlighet att lämna in en gammal produkt av samma typ eller med samma funktion. Vi hänvisar till den närmsta insamlingsplatsen, till exempel kommunens återvinningscentral, alternativ den ICA butik som genomfört köpet, köpet kan behöva styrkas med kvitto vid inlämningstillfället. |
Användning
Godkänd för användning utomhus.Totallängd: 14,9 mLampavstånd: 10 cmAnslutningssladd: 5 mEffekt: 100x0,018W, 30VTransformator: 220-240V/30V, 3,6WLjusslingan är avsedd för svagström 30V och ansluts till medföljande transformator 30V. Slingan kan användas såväl utomhus som inomhus. Transformatorn kan anslutas såväl inomhus som utomhus. Engelsk transformator måste anslutas inomhus.OBS!1. Ljuskällorna är ej utbytbara. När den nått slutet av sin livslängd ska hela produkten ersättas.2. Undvik skada på kablarnas isolering.3. Anslut ej denna kedja elektriskt till annan kedja.4. Anslut ej till elnätet då armaturen befinner sig i förpackningen.5. Denna ljusarmaturs anslutningssladd kan inte bytas ut. Om sladden är skadad skall armaturen kasseras.
Förvaring
Lägsta förvaringstemperatur
5°C
Högsta förvaringstemperatur
20°C
Övrig information
CE-märkt
Kontaktinformation
Gnosjö konstsmide AB
Strömgatan 7, 335 30 Gnosjö, Sverige
lin.berndtsson@konstsmide.se