- Startsida
- Kök
- Kökstextil
- Grillvantar & Grytlappar
- Grytlapp Ambrosia 22x22cm ICA
Grytlapp Ambrosia 22x22cm ICA
Varumärke
Produktinformation
Miljömärkning: Oeko-Tex, BCI
Förvaring
Lägsta förvaringstemperatur
5°CHögsta förvaringstemperatur
20°COm produkten
| Färg | Mönstrad |
| Material | Överdrag 100% bomull, fyllning 100% polyester |
| Storlek/Mått | 22x22 cm |
| Tvättemperatur | 40°C |
| Tvättråd | Tvättas med liknade färger, sträckes i vått tillstånd |
| Kan krympa med | 5 % |
| Strykning | 2 prickar max 150°C |
| Torktumling | Nej |
| Kemtvätt | Nej |
| Klorblekning | Nej |
Kontaktinformation
ICA Sverige AB Box 4075, 169 04 Solna, Sverige Kundkontakt: 020-83 33 33 eller ICA.se