- Startsida
- Hem & Inredning
- Belysning
- Ljuskällor
- LED-lampor GU10
- LED Spot GU10 35W 3-pack ICA
LED Spot GU10 35W 3-pack ICA
Varumärke
Produktinformation
| Lampmodell | GU10 |
| Antal i förpackning | 3 st |
| Teknik | LED |
| Lampsockel | GU10 |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 3.1 W |
| Motsvarar glödlampa | 35 W |
| Ljusflöde | 270 lm |
| Färgtemperatur | 2700 K |
| Genomsnittlig livslängd | 15000 h |
| Färgåtergivning | ≥80 Ra |
| Energiförbrukning (1000h) | 4 kWh |
| Mått (Diameter x Höjd) | 50 x 55 mm |
| Strålningsvinkel | 36 gr |
| Energimärkning värde | F |