- Startsida
- Kök
- Kökstextil
- Dukar
- Bordsduk CTC Ambrosia 140x250cm ICA
Bordsduk CTC Ambrosia 140x250cm ICA
Varumärke
Produktinformation
Miljömärkning: Oeko-Tex, BCI
Förvaring
Lägsta förvaringstemperatur
5°CHögsta förvaringstemperatur
20°COm produkten
| Färg | Mönstrad |
| Material | 100% Bomull |
| Storlek/Mått | 140x250 cm |
| Tvättemperatur | 40°C fintvätt |
| Tvättråd | Använd mindre mängd tvättmedel, och inget sköljmedel |
| Strykning | Strykjärn 3 prickar,max 200°C Stryk ej på den belagda sidan |
| Torktumling | Nej |
| Kemtvätt | Nej |
| Klorblekning | Nej |
Kontaktinformation
ICA Sverige AB Box 4075, 169 04 Solna, Sverige Kundkontakt: 020-83 33 33 eller ICA.se